Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Marian Knapik
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Agata Marcinkowska
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 7426 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Agnieszka Niczke-Kamińska
Agnieszka Niczke-Kamińska
Urodzona w 1979 roku na Janowie. Mieszkanka Szopienic.
Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła jako dziecko pod skrzydłami Andrzeja Goryczki w MDK"Szopienice-Giszowiec", następnie Studium Reklamy w Katowicach. W 2019 przyjęta jako kandydat do Grupy Janowskiej, od 2020 już jako pełnoprawny członek grupy.
Ulubiona technika to szpachla, farby akrylowe oraz eksperymentalnie akwarela, pastele olejne i mazaki akrylowe. Wystawy: Exhibition of art paintings, Glasgow 2017; "Lepsza strona myśli" wystawa kreatywnej fotografii , Katowice 2019; "Dwa światy" wystawa malarstwa, Katowice 2020; pokonkursowa wystawa w Wieże KWK Polska Świętochłowice "XXI Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej" 2019; wystawa malarstwa nowych członków GJ „Co Nam w duszy gra” Katowice 2020; 51.Rudzka Jesień pokonkursowa wystawa 2021, udział w licznych wspólnych wystawach członków GJ, swoje prace corocznie przekazuje na Aukcję Charytatywną Stowarzyszenia "Pomagam, więc jestem". Jej prace znajdują się w prywatnych domach w Irlandii, Szkocji, Szetlandach, Niemczech, Manili, Teneryfie, Francji, Polsce.
Interesuje się fotografią kreatywną, rzeźbą użytkową. Członek grupy Abstract Expressions od 2018, liczne wyróżnienia za publikowane tam prace. Wyróżnienie w graficznym konkursie mitologicznym portalu szuflada,net fotografika pt. „Szeut”.
Wolontariuszka w Stowarzyszeniu „Pomagam, Więc Jestem” od 2009 r (pomoc w rehabilitacji osób niepełnosprawnych od 1995), wice-prezes stowarzyszenia do 2014 r. Projektantka logotypów (zagotowani.pl; znad porannej kawy Damian Fr.Boral; Karla; Karla beauty i wiele innych). Instruktor zajęć ceramiki , organizator wystawy „Pasją wypalane”. Autorka e-booka „Środek mojego środka” krótkich tekstów literackich, Nagroda i publikacja w konkursie na krótkie opowiadanie „Tajemnicza fotografia” w miesięczniku „Alfred Hitchcock poleca”, publikacja tekstów w Gońcu Żywieckim.
Decydującym tematem w jej artystycznym życiu jest siła wyobraźni i to właśnie wokół niego artystka szuka inspiracji do tworzenia prac.


galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.