Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Marian Knapik
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Agata Marcinkowska
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 7426 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Stefan Szuster
Stefan Szuster
Urodziłem się w 1947 roku w Dąbrówce Małej, obecnie dzielnica Katowic, gdzie również ukończyłem szkołę podstawową, w trakcie której najwięcej zainteresowania budziła we mnie matematyka i plastyka /szczególnie rysunek/.
Szkołę średnią o kierunku energetycznym ukończyłem w Bytomiu . Przez 35 lat pracowałem w Katowickim Przedsiębiorstwie Meblowym „Agata” S.A. w Katowicach gdzie w 2008 roku przeszedłem na emeryturę.
We wrześniu 2015 roku dowiedziałem się o możliwości pobierania nauki w zakresie malarstwa w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach przy ul. Gen. J. Hallera 28, gdzie pod kierunkiem Pani Justyny Bula pobierałem nauki.
W 2018 roku brałem udział w Konkursie Plastycznym dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla.
We wrześniu 2019 roku wstąpiłem do Grupy Janowskiej. W chwili obecnej mam w swoim dorobku 34 obrazy.
24 października 2020roku obraz Pt. „ Moje podwórko” otrzymał wyróżnienie w konkursie artystycznym pt. Pędzlem, nitką i dłutem malowane – pokaż co potrafisz” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie.


galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.