Aktualności
Artyści i kandydaci
Parę słów o nas
Witamy na oficjalnej stronie Grupy Janowskiej, która jako zespół malarzy nieprofesjonalnych powstała w 1946 r. w Nikiszowcu przy kopalni Wieczorek. Obecnie grupa liczy 18 członków.
Od pażdziernika 2023r. prowadzenie Grupy Janowskiej objęła Agnieszka Niczke-Kamińska
Jan Czylok
Antoni Długi
Jan Jagoda
Agnieszka Niczke-Kamińska
Marian Knapik
Andrzej Piotr Lubowiecki
Irena Magarewicz
Zdzisław Majerczyk
Agata Marcinkowska
Adam Walter Meisnerowicz
Urszula Moska
Sabina Pasoń
Bożena Polaczek
Piotr Porada
Stefan Szuster
GRUPA JANOWSKA w 2022 r. uroczyście obchodziła 75 lecie istnienia. Aby dowiedzić się więcj zapraszamy do zakładki Aktualności
Zapoznaj się z sylwetkami członków Grupy korzystając z zakładki Artyści.
Siedzibą Grupy Janowskiej jest MDK Szopienice-Giszowiec w Katowicach gdzie znajduje nasza pracownia malarska, do której zaprszamy,aby osobiście zapytać artystę o jego twórczość.

Witamy - jesteś 7426 gościem.
Witamy na stronie Grupy Janowskiej

Urszula Moska
Urszula Moska
Urodziła się w 1964 roku. Pochodzi z Dąbrowy Górniczej, ale od wielu lat mieszka w Wiśle.
Zawsze lubiła malować, ale swoją pasję zaczęła realizować za namową zmarłej przed kilku lat przyjaciółki Zofii Pustułki-Kowalczyk, która przyprowadziła ją do pracowni plastycznej prowadzonej przez wybitnego artystę Piotra Naliwajko w Chorzowskim Domu Kultury „Batory”. Dzięki Zosii trafiła także na spotkania Stowarzyszenia „Na pograniczu”.
Najbardziej lubi malarstwo sztalugowe szczególnie chętnie maluje portrety i martwe natury. Jej obrazy cechuje duża biegłość techniczna, poprawność kompozycyjna i wysmakowana kolorystyka.
W 2010 roku miała wystawę indywidualną w klubie „Odeon” w Czeladzi i 2015 roku w MDK „Ligota” Galeria Pod Łukami w Katowicach.
Wielokrotnie brała też udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej obrazy były także nagradzane i wyróżniane w konkursach ogólnopolskich.


galeria
© 2017. Grupa Janowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.